Fotowoltaika
dla domu

Oferujemy kompleksowe usługi montażu instalacji fotowoltaicznych dla gospodarstw domowych. Dostarczamy najwyższą jakość usług na terenie całego kraju.

Aby w profesjonalny sposób dobrać instalację do własnych potrzeb, pozwól nam przeprowadzić darmowy audyt, który określi wielkość intalacji.

+48 518 154 861

W jakim celu montować fotowoltaikę w domu?

Instalacja fotowoltaiczna, czyli wytwarzanie prądu bezpośrednio z promieni słonecznych to najprostszy i najbardziej wydajny sposób na obniżenie rachunków za energię elektryczną. Ten sposób inwestycji zwraca się już w okresie około 6 lat i bije rekordy popularności wśród Polaków. Inwestorzy montują instalacje fotowoltaiczne najczęściej z powodów ekonomicznych – aby zmniejszyć rachunki za prąd. Ale jest w tym także głębszy sens – dbanie o naszą planetę poprzez zmniejszenie produkcji energii elektrycznej pochodzącej z paliw kopalnych takich jak np. węgiel kamienny czy brunatny. To głównie ten argument przekonuje polityków do wprowadzania atrakcyjnych systemów dotacji i ulg podatkowych dla osób, które montują tzw. Odnawialne Źródła Energii – OZE. Urządzeniem, które wytwarza energię elektryczną są w tym wypadku moduły fotowoltaiczne. Pojedynczy moduł składa się z aluminiowej ramy, ogniw wykonanych z poli lub mono kryształów krzemu oraz hartowanego szkła, które chroni je przed uszkodzeniami. Kolejną częścią instalacji jest inwerter często nazywany falownikiem, który konwertuje energię prądu stałego generowanego przez moduły na prąd przemienny. Instalacje fotowoltaiczne najczęściej montowane są na dachu, ale w przypadku skomplikowanej więźby dachowej można także zamontować je na gruncie.

Fotowoltaika w liczbach

Mikro-instalacje cieszą się dużą popularnością z kilku powodów. Pierwszym i najważniejszym jest tzw. net-metering, czyli możliwość wykorzystywania Zakładu Energetycznego jako wirtualnego magazynu energii.

Pozwala to na bilansowanie roczne. Prosument na prawo do wykorzystania wyprodukowanej przez siebie energii przez okres jednego roku. Sprowadza się to do prostej zależności – energia wyprodukowana przez prosumenta
w okresie letnim, może być wykorzystana w zimie, kiedy słońca jest zdecydowanie mniej.

Drugim powodem są dotacje typu Mój Prąd, Czyste Powietrze czy Dotacja Warszawska, gdzie można uzyskać aż do 15 000 zł.

Trzecim powodem możliwość odliczenia kosztu instalacji w rocznym zeznaniu podatkowym.

Zawartość fotowoltaiki w OZE w Polsce

Jak to działa?

Po zamontowaniu przez nas instalacji fotowoltaicznej na Twoim dachu, wymianie licznika na dwukierunkowy i podłączeniu jej do sieci zacznie ona produkować energię elektryczną. Energia, którą wyprodukuje w pierwszej kolejności pójdzie na Twoje potrzeby. Następnie nadwyżka w produkcji zostanie “wysłana” do Zakładu Energetycznego i zapisana w Twoim wirtualnym magazynie energii do wykorzystania na później. Za tę operacje ZE pobiera prowizję w postaci 20%. To znaczy, że za każde 1000 kWh nadwyżki do wykorzystania na później pozostanie Ci 800 kWh. Jeśli nie chcesz oddawać 20% przeczytaj o magazynach energii!
brwinow4

Dlaczego my?

Jesteśmy profesjonalistami. Odnawialne Źródła Energii to obszar naszego zainteresowania. Wiedzę na temat fotowoltaiki powiększamy z każdym dniem. Nasza praca charakteryzuje się bardzo wysoką jakością i bezpieczeństwem wykonania. Korzystamy z zabezpieczeń najlepszych niemieckich producentów, a to one są podstawą dobrze wykonanej instalacji.

Profesjonalna obsługa

Z nami możesz być pewny że Twoja instalacja będzie dobrana i zamontowana w optymalny sposób.

Szeroka wiedzy techniczna

Znamy specyfikę i niuanse konstrukcyjne dachów, nasi elektrycy to najlepsi specjaliści na rynku.

Podzespoły wysokiej jakości

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń AC i DC oraz z modułów i falowników z jedną najdłuższych gwarancji na rynku.

Najczęstsze pytania

Potrzebą moc instalacji możemy oszacować na podstawie faktury za energię elektryczną. Najczęściej na fakturze znajduje się informacja o całkowitym zużyciu energii za poprzedni rok. Na podstawie tej informacji wykonujemy symulację i dobieramy najbardziej optymalny rozmiar na Twoje potrzeby.
Nie, nie jest to wcale problemem. Przyjmuje się, że strona wschodnia daje około 70%, a zachodnia 80% energii elektrycznej co południe. W tym wypadku wystarczy dołożyć kilka modułów, aby w pełni pokryć zapotrzebowanie. Taki rozkład ma swoje plusy, ponieważ zwiększamy w ten sposób tzw. autokonsumpcję. Wykres produkcji staje się bardziej płaski i lepiej wykorzystujemy produkowaną energię na własne potrzeby.
Obecnie czekamy na ogłoszenie naboru na piątą edycję programu "Mój prąd". Jest to program realizowany przez NFOŚiGW ze środków budżetu państwa. Do tej pory w program umożliwiał otrzymanie bezzwrotnej dotacji 50% kosztów kwalifikowanych, ale maksymalnie 30 tyś. złotych. Przeczytaj o programie Mój Prąd 5.0

Ostatnie realizacje

Wyślij nam wiadomość i otrzymaj darmową symulacje.

Powiedz nam jakie jest Twoje zapotrzebowanie na energię, i pozwól nam dobrać instalację idealną dla Twoich potrzeb.

Oferujemy produkty i usługi najwyższej jakości. Nasza gwarancja na montaż wynosi 5 lat. Utrzymujemy
i monitorujemy nasze instalacje przez cały czas ich działania. Z nami nie musisz się o nic martwić, po montażu wszystkie formalności załatwimy za Ciebie.
note icon

Skontaktuj się z nami, a odpowiemy w terminie 3-5 dni. Albo zadzwoń bezpośrednio do naszych ekspertów: +48 518 154 861

    Sprawdź cenę

    Skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie darmową symulację uzysków oraz indywidualną ofertę.

    pl_PLPolski