Fotowoltaika
dla rolnika

Posiadasz duże gospodarstwo rolne? Dużo płacisz za prąd? Masz częste wyłączenia prądu, na które nie możesz sobie pozwolić? A może masz nieużytki rolne, na których chciałbyś wybudować farmę fotowoltaiczną? Skorzystaj z naszej oferty – pomożemy we wszystkim.

Aby w profesjonalny sposób dobrać instalację do własnych potrzeb, pozwól nam przeprowadzić darmowy audyt, który określi wielkość intalacji.

+48 518 154 861

Fotowoltaika w gospodarstwie rolnym.

Instalacja fotowoltaiczna w gospodarstwie rolnym to same plusy. Jednorazowa inwestycja, która zwróci się w około 6 lat i przez następne 25 lat będzie generować czysty zysk. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto płaci duże rachunki za prąd. Nie ważne czy posiadasz pompy mleka, chłodziarki, chłodnie, czy energia idzie na oświetlenie, a może wentylację hal dla zwierząt. Dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna pokryje zapotrzebowanie na każdą ilość prądu.

  1. Zwrot inwestycji w ok. 6 lat
  2. Odliczenie 25% kosztów instalacji od podatku rolnego
  3. Niższe rachunki za prąd o 90%
  4. Darmowy audyt i symulacja

Jeśli w Twoim gospodarstwie nie możesz pozwolić na przerwy w dostawie prądu, to nie ma prostszego rozwiązania jak instalacja magazynu energii. Przeczytaj o magazynach tutaj.

Zapoznaj się z naszym atrykułem o off-grid.

Zobacz jakie to proste...

Załóżmy, że Twój rachunek za prąd wynosi 1950 zł miesięcznie. Masz w swoim gospodarstwie sporą ilość wentylatorów oraz kilka urządzeń do przygotowywania paszy, których silniki pochłaniają znaczącą ilości energii elektrycznej.

Zadzwoniłeś do nas i po wizycie, na której wykonaliśmy audyt wykonania instalacji otrzymujesz symulację, z której wynika że wielkość Twojej instalacji powinna wynosić 49,75 kWp i wyprodukuje ona 48 765 kWh w skali roku. Za taką instalację zapłacisz około 130 000 zł.
W pierwszym roku oszczędzisz już
23 400 zł! A instalacja zwróci się w niej niż 6 lat. Instalacja jest przewidziana na działanie 30 lat tzn. że przez następne 24 lata będziesz miał czysty zysk!

Zwrot z ok. 6 lat

Jak to działa?

Po zamontowaniu przez nas instalacji fotowoltaicznej na Twoim dachu, wymianie licznika na dwukierunkowy i podłączeniu jej do sieci zacznie ona produkować energię elektryczną. Energię, którą wyprodukuje w pierwszej kolejności pójdzie na Twoje potrzeby. Następnie nadwyżka w produkcji zostanie “wysłana” do Zakładu Energetycznego i zapisana w Twoim wirtualnym magazynie energii do wykorzystania na później. Za tę operacje ZE pobiera prowizję w postaci 20%. To znaczy, że za każde 1000 kWh nadwyżki do wykorzystania na później pozostanie Ci 800 kWh. Jeśli nie chcesz oddawać 20% przeczytaj o magazynach energii!
IMG_20210309_104830

Dlaczego my?

Jesteśmy profesjonalistami. Odnawialne Źródła Energii to obszar naszego zainteresowania. Wiedzę na temat fotowoltaiki powiększamy z każdym dniem. Nasza praca charakteryzuje się bardzo wysoką jakością i bezpieczeństwem wykonania. Korzystamy z zabezpieczeń najlepszych niemieckich producentów, a to one są podstawą dobrze wykonanej instalacji.

Profesjonalna obsługa

Z nami możesz być pewny że Twoja instalacja będzie dobrana i zamontowana w optymalny sposób.

Szeroka wiedza techniczna

Znamy specyfikę i niuanse konstrukcyjne dachów, nasi elektrycy to najlepsi specjaliści na rynku.

Podzespoły wysokiej jakości

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń AC i DC oraz z modułów i falowników z jedną najdłuższych gwarancji na rynku.

Najczęstsze pytania?

Potrzebą moc instalacji możemy oszacować na podstawie faktury za energię elektryczną. Z reguły na fakturze znajduję się informacja o całkowitym zużyciu energii za poprzedni rok. Na podstawie tej informacji wykonujemy symulację i dobieramy najbardziej optymalny rozmiar na Twoje potrzeby.
Dla gospodarstw rolnych istnieje ulga do podatku rolnego w wysokości 25% wartości instalacji.
Ponadto obecnie czekamy na ogłoszenie naboru na trzecią edycję programu "Mój prąd". Jest to program realizowany przez NFOŚiGW ze środków budżetu państwa. Do tej pory w program umożliwiał otrzymanie bezzwrotnej dotacji 50% kosztów kwalifikowanych, ale maksymalnie 5 tyś. złotych
Instalacje fotowoltaiczne poniżej 50 kWp wykonuje się na zgłoszenie, tzn. nie wymagają pozwolenia na budowę. Instalacje powyżej 50kWp wymagają już projektu i pozwolenia na budowę.

Nasze realizacje

Wyślij nam wiadomość i otrzymaj darmowąsymulacje.

Powiedz nam jakie jest Twoje zapotrzebowanie na energię i pozwól nam dobrać instalację idealną dla Twoich potrzeb.

Oferujemy produkty i usługi najwyższej jakości. Nasza gwarancja na montaż wynosi 5 lat. Utrzymujemy i monitorujemy nasze instalacje przez cały czas ich działania. Z nami nie musisz się o nic martwić, po montażu wszystkie formalności załatwimy za Ciebie.

note icon

Skontaktuj się z nami, a odpowiemy w terminie 3-5 dni. Albo zadzwoń bezpośrednio do naszych eksperótw: +48 518 154 861

  Sprawdź cenę

  Skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie darmową symulację uzysków oraz indywidualną ofertę.

  pl_PLPolski