Magazyny energii
dla domu

Sprawdź czym jest bilansowanie dobowe i oszczędzaj na prądzie!. Dostarczamy projekty i realizacje profesjonalnych systemów magazynowania energii na terenie całego kraju.

Aby w profesjonalny sposób dobrać instalację do własnych potrzeb, pozwól nam przeprowadzić darmowy audyt, który określi wielkość intalacji.

+48 518 154 861

Magazyn energii w domu - komfort i niezależność

Zastosowanie magazynu energii w instalacji domowej ma szereg zalet. Największą zaletą jest ciągłość zasilania domu nawet gdy sieć energetyczna ulegnie awarii

Gdy uliczne latarnie zgasną i sąsiedzi będą siedzieć przy świeczkach martwiąc się że częste otwieranie lodówki może spowodować zepsucie jedzenia właściciele domu z magazynem energii będą mogli bezpiecznie otworzyć automatyczną bramę wjazdową oraz garażową, a następnie podświetlonym podjazdem wjechać do garażu i zamknąć za sobą bramy. W domu w spokoju przyrządzą kolację, po posiłki udadzą się do sypialni wchodząc bezpiecznie po podświetlonych schodach.

W samochodzie akumulatory wymienia się co jakiś czas czy w domu też będzie potrzeba ich wymiany? – na szczęście nie, a na pewno nie szybko. Jest wiele sposobów magazynowania „prądu”. Obecnie najczęściej stosowanym są akumulatory LiFePo4. Akumulatory te cechują się żywotnością na poziomie 6000 cykli co oznacza że w skrajnej sytuacji gdy będą one codziennie ładowane i rozładowywane wystarczą na 16 lat.

Zapoznaj się z naszym atrykułem o off-grid.

Dlaczego Sofar? Dowiedz się wiecej w tym artykule: https://enerp.pl/sofar-huawei-recenzja-cena/

Czy wodór będzie prądem i ciepłem w domu?

Aktualnie najbardziej efektywnym sposobem magazynowania energii w skali potrzeb domu jednorodzinnego są akumulatory LiFePo4. Obecnie oprócz technologii magazynowania energii w akumulatorach bardzo prężnie prowadzone są prace nad wodorowymi magazynami energii do zastosowań domowych. Jest duże prawdopodobieństwo, że Science Fiction w ciągu kilkunastu najbliższych lat stanie się prawdą i każdy w domu będzie miał paliwo wodorowe!

Wodór w takich magazynach pozyskuje się przez jeden z najprostszych sposobów – elektrolizę. Wytworzony wodór przechowywany jest jako sprężony gaz w specjalnych zbiornikach.
Aby uzyskać energię elektryczną wodór trafia do ogniwa paliwowego gdzie zachodzi proces odwroty – wodór łącząc się z tlenem wytwarza energię elektryczną. Produktem ubocznym tego procesu jest ciepło które w warunkach domowych wykorzystywane jest do podgrzania ciepłej wody.

Prace badawcze i rozwojowe trwają i jeżeli naukowcom uda się dopracować sprawność elektryczną to przeciętne gospodarstwo domowe będzie mogło uniezależnić się od państwowej sieci energetycznej – produkując latem energię, gromadząc ją w wodorze i wykorzystując przez cały rok.

Obecnie na rynku instnieje dwóch poważnych producentów jakich rozwiązań austalijska firma LAVO oraz niemiecka firma HPS.

Jak to działa?

Magazyn energii gromadzi energie elektryczną jak akumulator samochodowy.

Energia która jest gromadzona może pochodzić zarówno z instalacji fotowoltaicznej jak i z sieci. W przypadku gdy magazynowana energia pochodzi z instalacji fotowoltaicznej zyskujesz więcej – nie tracisz 20% na magazynowanie w sieci!

W przypadku zaniku prądu w sieci uruchamia się inwerter, który pobiera energię z akumulatorów i dostarcza ją do Twojego domu.

Możesz też wykorzystać magazyn energii gdy nie masz instalacji fotowoltaicznej aby zmniejszyć rachunki za prąd!!!
Przy taryfie dwustrefowej G12 możesz ładować akumulator w godzinach gdy prąd jest tańszy i korzystać ze zgromadzonej energii w trakcie taryfy droższej.

Dlaczego my?

Jesteśmy profesjonalistami, Odnawialne Źródła Energii to obszar naszego zainteresowania. Wiedzę na temat fotowoltaiki powiększamy z każdym dniem. Nasza praca charakteryzuje się bardzo wysoką jakością i bezpieczeństwem wykonania. Korzystamy z zabezpieczeń najlepszych niemieckich producentów, a to one są podstawą dobrze wykonanej instalacji.

Profesjonalna obsługa

Z nami możesz być pewny że Twoja instalacja będzie dobrana i zamontowana w optymalny sposób.

Szeroka wiedzy techniczna

Znamy specyfikę i niuanse konstrukcyjne dachów, nasi elektrycy to najlepsi specjaliści na rynku.

Podzespoły wysokiej jakości

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń AC i DC oraz z modułów i falowników z jedną najdłuższych gwarancji na rynku.

Ostatnie Realizacje

Wyślij nam wiadomość i otrzymaj darmowąsymulacje.

Powiedz nam jakie jest Twoje zapotrzebowanie na energię, i pozwól nam dobrać instalację idealną dla Twoich potrzeb.

Oferujemy produkty i usługi najwyższej jakości. Nasza gwarancja na montaż wynosi 5 lat. Utrzymujemy i monitorujemy naszej instalacje przez cały czas ich działania. Z nami nie musisz się o nic martwić, po montażu wszystkie formalności załatwimy za Ciebie.

note icon

Skontaktuj się z nami, a odpowiemy w terminie 3-5 dni. Albo zadzwoń bezpośrednio do naszych eksperótw: +48 518 154 861

    Sprawdź cenę

    Skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie darmową symulację uzysków oraz indywidualną ofertę.

    pl_PLPolski