Magazyny energii dla firm

Dostarczamy projekty i realizacje projesjonalnych systemów podtrzymywania zasilania i magazynowania energii na terenie całego kraju.

Magazyny energii dla firm - oferta B2B

Stosowanie magazynów energii w firmach ma bardzo duże znaczenie ze względu na ciągłość pracy i zasilania procesów krytycznych. Mogą to być systemy informatyczne, systemy oświetlenia awaryjnego, systemy chłodzenia itp. Wszędzie tam gdzie potrzebna jest prawdziwa niezależność energetyczna lub gdzie koszty utraty prądu przynoszą bardzo duże straty finansowe, potrzebne są tego typu rozwiązania.

Dostarczamy profesjonalny projekt i realizację różnych typów magazynów, opartych na akumulatorach kwasowych lub litowo-jonowych, mogą to być systemy podtrzymania zasilania, solarne systemu UPS, lub rozwiązania pracujące w cyklach dobowych.

Skontaktuj sie z nami i przedstaw nam swoje potrzeby i oczekiwania na pewno znajdziemy optymalne rozwiązanie dla Twojego biznesu

 

Dlaczego Sofar? Dowiedz się wiecej w tym artykule: https://enerp.pl/sofar-huawei-recenzja-cena/

Czy wodór będzie prądem i ciepłem w domu?

Aktualnie najbardziej efektywnym sposobem magazynowania energii w skali potrzeb domu jednorodzinnego są akumulatory LiFePo4. Obecnie oprócz technologii magazynowania energii w akumulatorach bardzo prężnie prowadzone są prace nad wodorowymi magazynami energii do zastosowań domowych. Jest duże prawdopodobieństwo, że Science Fiction w ciągu kilkunastu najbliższych lat stanie się prawdą i każdy w domu będzie miał paliwo wodorowe!

Wodór w takich magazynach pozyskuje się przez jeden z najprostszych sposobów – elektrolizę. Wytworzony wodór przechowywany jest jako sprężony gaz w specjalnych zbiornikach.
Aby uzyskać energię elektryczną wodór trafia do ogniwa paliwowego gdzie zachodzi proces odwroty – wodór łącząc się z tlenem wytwarza energię elektryczną. Produktem ubocznym tego procesu jest ciepło które w warunkach domowych wykorzystywane jest do podgrzania ciepłej wody.

Prace badawcze i rozwojowe trwają i jeżeli naukowcom uda się dopracować sprawność elektryczną to przeciętne gospodarstwo domowe będzie mogło uniezależnić się od państwowej sieci energetycznej – produkując latem energię, gromadząc ją w wodorze i wykorzystując przez cały rok.

Obecnie na rynku instnieje dwóch poważnych producentów jakich rozwiązań austalijska firma LAVO oraz niemiecka firma HPS.

Jak to działa?!

Magazyn energii gromadzi energie elektryczną jak akumulator samochodowy.

Energia która jest gromadzona może pochodzić zarówno z instalacji fotowoltaicznej jak i z sieci. W przypadku gdy magazynowana energia pochodzi z instalacji fotowoltaicznej zyskujesz więcej – nie tracisz 20% na magazynowanie w sieci!

W przypadku zaniku prądu w sieci uruchamia się inwerter, który pobiera energię z akumulatorów i dostarcza ją do Twojego domu.

Możesz też wykorzystać magazyn energii gdy nie masz instalacji fotowoltaicznej aby zmniejszyć rachunki za prąd!!!
Przy taryfie dwustrefowej G12 możesz ładować akumulator w godzinach gdy prąd jest tańszy i korzystać ze zgromadzonej energii w trakcie taryfy droższej.

Dlaczego my?

Jesteśmy profesjonalistami, Odnawialne Źródła Energii to obszar naszego zainteresowania. Wiedzę na temat fotowoltaiki powiększamy z każdym dniem. Nasza praca charakteryzuje się bardzo wysoką jakością i bezpieczeństwem wykonania. Korzystamy z zabezpieczeń najlepszych niemieckich producentów, a to one są podstawą dobrze wykonanej instalacji.

Profesjonalna obsługa

Z nami możesz być pewny że Twoja instalacja będzie dobrana i zamontowana w optymalny sposób.

Szeroka wiedzy techniczna

Znamy specyfikę i niuanse konstrukcyjne dachów, nasi elektrycy to najlepsi specjaliści na rynku.

Podzespoły wysokiej jakości

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń AC i DC oraz z modułów i falowników z jedną najdłuższych gwarancji na rynku.

Ostatnie realizacje

Wyślij nam wiadomość i otrzymaj darmowąsymulacje.

Powiedz nam jakie jest Twoje zapotrzebowanie na energię, i pozwól nam dobrać instalację idealną dla Twoich potrzeb.

Oferujemy produkty i usługi najwyższej jakości. Nasza gwarancja na montaż wynosi 5 lat. Utrzymujemy i monitorujemy naszej instalacje przez cały czas ich działania. Z nami nie musisz się o nic martwić, po montażu wszystkie formalności załatwimy za Ciebie.

note icon

Skontaktuj się z nami, a odpowiemy w terminie 3-5 dni. Albo zadzwoń bezpośrednio do naszych eksperótw: +48 518 154 861

    Sprawdź cenę

    Skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie darmową symulację uzysków oraz indywidualną ofertę.

    pl_PLPolski