Mój Prąd 3.0

Mój Prąd 3.0

Nowy nabór wniosków do programu Mój Prąd startuje 1 lipca. 2021. Wszyscy inwestorzy którzy ponieśli korzy kwalifikowane po 1 lutego 2021 mogą ubiegać się o dofinansowanie.

Opis programu

Czym jest program Mój Prąd?

Rządowy program Mój prąd jest realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Jest to program ogólnopolski, który ma za zadanie promowanie rozwiązań z obszaru Odnawialnych Źródeł Energii, a dokładniej instalacji fotowoltaicznych. Do tej pory w programie można było uzyskać jednorazowe dofinansowanie w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych, ale maksymalnie 5000 zł.

Dla kogo

Kto może skorzystać?

Mój prąd dedykowany jest dla osób fizycznych, które mają podpisaną umowę kompleksową z Zakładem Energetycznym.

W ramach programu można dostać zwrot kosztow kwalifikowanych poniesionych na instalajcę fotowoltaiczną. Montaz instalacji może zostać zlecony takiej fimie jak nasza, ale jest możliwość otrzymania dofinansowania w momencie montażu własnymi siłami. Na Wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi tutaj:

Mój prąd – pytania i odpowiedzi

Dla kogo

Oczy osoby, które zamontowały instalację przed 1 lipca, mogą ubiegać się o dofinansowanie?

Niestety twórcy programu nie ogłosili na czas warunków uczestnictwa. Wiąże się to z okresem przejściowym dla osób montujących instalację.

Na ten moment, każdy kto zamontuje instalację fotowoltaiczną po 1 lutego 2021 będzie mógł ubiegać się o dofinansowanie. II edycja programu zakończyła się 18 grudnia 2020, niestety nie wiadomo czy inwestorzy, którzy zamontowali instalację w okresie przejściowym pomiędzy 18 grudnia a 31 stycznia 2021, będą mogli złożyć wniosek. W komunikacie NFOŚiGW można znaleźć informację, że takie osoby będą mogły wziąć udział w programie na specjalnych warunkach.

Wysokość dotacji

Ile wynosi teraz dofinansowanie?

Obecne dofinansowanie nie jest znane, wziąż czekamy na oficjalny komunikat ze strony NFOŚiGW w tej sprawie.

Dotychczas dofinansowanie wynosiło 50% kosztów kwalifikowanych poniesionych na instalację, ale maksymalnie 5000 zł. W nowym programie to może się zmienić. Z komunikatów NFOŚiGW wynika, że ze względu na średni spadek cen instalacji fotowoltaicznych na rynku, możliwe będzie obniżenie także dofinansowania. Jednocześnie można usłyszeć, że program Mój Prąd ma zostać rozszerzony o dotacje na magazyny energii oraz ładowarki do samochodów elektrycznych.

Warunki

Obecne warunki programu

Poniżej w skrócie wyjaśniamy najważniejsze warunki II edycji programu Mój Prąd. Jeśli masz jakieś pytania  – nie zwlekaj, skontaktuj się z nami!

  1. III nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Mojego Prądu ruszy 01.07.2021 r. – planowo będzie trwać do 20.12.2021 z możliwością przedłużenia programu lub do wyczerpania środków.
  2. Moc dofinansowanych instalacji fotowoltaicznych – przedział mocy tak jak do tej pory wynosi 2-10kW
  3. Dotację otrzymać może wyłącznie zakończony projekt i fotowoltaika podłączona już do sieci OSD (Operator Systemu Dystrybucyjnego)
  4. Mój Prąd to program, który w 2021 roku umożliwia dofinansowanie instalacji założonych jeszcze w ubiegłym roku, jednak po 31 stycznia 2020 roku
  5. Koszty kwalifikowane liczone będą od 1 lutego 2020 roku
  6. Program Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Mój Prąd zostanie uzupełniony o dodatkowe komponenty, takie jak ładowarki do samochodów elektrycznych i hybryd plug-in oraz magazyny energii

Oszczędzaj pieniądze, dbaj o środowisko!

Nie czekaj! Skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę oraz symulację uzysków energetycznych.  +48 518 154 861

Odkryj co możemy dla Ciebie wykonać, zapoznaj sie z nasza ofertą Kalkulator