Podatek Rolny

Podatek rolny

Nic tak nie cieszy w żeciu jak ulgi podatkowe. Bardzo miło jest dowiedzieć się, że dostaniemy zwrot, już od zapłaconego wcześniej podatku dochodowego.

Podatek rolny

Ile zwrotu z podatku mogę otrzymać?

Zgodnie z artykułem 13. Ustawy o podatku rolnym, każdemu rolnikowi, który zainwestował w urządzenia na cele produkcyjne naturalnych źródeł energii, przysługuje ulga inwestycyjna.

Ulga inwestycyjna przysługuje każdemu rolnikowi niezależnie od tego czy jest on płatnikiem VAT czy rozlicza się na zasadach ryczałtu. Rolnicy muszą jednak spełnić kilka warunków. Przede wszystkim energia elektryczna produkowana przez mikroinstalację fotowoltaiczną musi być wykorzystana tylko i wyłącznie do produkcji rolnej. np. zasilania urządzeń w gospodarstwie, wentylatorów, urządzeń do przygotowania pasz, czy oświetlenia hal. Drugi to, że ulga musi być zastosowana tylko do podatku naliczonego od gruntów położonych na terenie gminy, gdzie wykonana jest inwestycja.

Odlicz aż 25% inwestycji

Zobacz jakie to łatwe!

Przykład obliczenia ulgi od podatku rolnego

Jeżeli dany rolnik płaci w gminie 5 tys. podatku rolnego w ciągu roku, a koszt zakupu i montażu instalacji wyniósł przykładowo 50 tys. zł, to po uwzględnieniu ulgi może odliczyć od podatku rolnego 12,5 tys. zł. Rolnik będzie zwolniony z opłacenia podatku rolnego przez okres 30 miesięcy.

źródło: https://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/jak-uzyskac-ulge-podatkowa-dzieki-inwestycji-w-instalacje-fotowoltaiczna,90063.html

1

Ulgi podatku rolnego!

Oszczędzaj pieniądze, dbaj o środowisko!

Nie czekaj! Skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę oraz symulację uzysków energetycznych.  +48 518 154 861

Odkryj co możemy dla Ciebie wykonać, zapoznaj sie z nasza ofertą Kalkulator