Magazyny Energii

W Polsce energię wyprodukowaną możemy oddać do sieci, a następnie 80% tego co wyprodukowaliśmy odebrać nie ponosząc dodatkowych kosztów. Nie mniej jednak zdążają się sytuację w których warto zastosować Magazyn Energii.

 • Dom
 • Magazyny energii

Warto wiedzieć, że w domowej instalacji solarnej, oprócz paneli słonecznych, inwerterów i pozostałych podzespołów fotowoltaiki, ważną rolę odgrywają magazyny prądu. Urządzenia te pozwalają na gromadzenie i przechowywanie zasobów energetycznych pozyskanej z promieniowania słonecznego. Ten swoisty przydomowy akumulator stanowi także bufor bezpieczeństwa w przypadku awarii układu, pełniąc funkcję zasilania awaryjnego. Oferujemy atrakcyjne ceny i produkty światowych liderów z branży OZE.

JESTEŚMY GRUPĄ PASJONATÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ.

Zobacz jakie usługi magazynów energii mamy dla Ciebie

Magazyny energii dla domu

Magazyny energii dla domu

Zastosowanie magazynu energii w instalacji domowej ma szereg zalet. Największą zaletą jest ciągłość zasilania domu nawet gdy sieć energetyczna ulegnie awarii. Gdy uliczne latarnie zgasną i sąsiedzi będą siedzieć przy.
 • Bilansowanie dobowe
 • Dofinansowanie Mój Prąd
 • Prąd nawet podczas zaniku sieci
Czytaj dalej
Magazyny energii dla firm

Magazyny energii dla firm

Stosowanie magazynów energii w firmach ma bardzo duże znaczenie ze względu na ciągłość pracy i zasilania procesów krytycznych. Mogą to być systemy informatyczne...
 • Bezpieczeństwo systemów krytycznych
 • Niskie koszty energii
 • Wzrost prestiżu firmy
Czytaj dalej
Magazyny energii dla gospodarstwa rolnego

Magazyny energii dla gospodarstwa rolnego

A solar charge controller manages the power going into the battery bank from the solar array. It ensures that the deep cycle batteries are not overcharged.
 • Tani prąd dla rolnictwa
 • Bezpieczeństwo maszyn i urządzeń
 • Nowe akumulatory Lifepo4
Czytaj dalej

Przydomowy magazyn energii – istota i specyfika

Co to jest magazyn energii elektrycznej? Z formalnoprawnego punktu widzenia – zgodnie z art. 3 pkt 10 k ustawy Prawo energetyczne – jest to instalacja umożliwiająca jej magazynowanie i wprowadzanie do sieci elektroenergetycznej. Inaczej rzecz ujmując, jest to urządzenie przechowujące uzyskany w ramach fotowoltaiki prąd na domowe potrzeby.

Przydomowe systemy fotowoltaiczne narażone są na wahania ilości wytwarzanej energii elektrycznej. Taka sytuacja wynika m.in. z wpływu zmiennych warunków atmosferycznych, w szczególności zróżnicowanego stopnia nasłonecznienia w poszczególnych porach roku. Skuteczną metodą na ograniczenie tego typu zjawisk i ryzyka jest dobór magazynu energii w atrakcyjnej cenie ze specjalistami z ENERP dopasowanego do wielkości gospodarstwa domowego i popytu na prąd z fotowoltaiki.

Domowe magazyny energii – jaka technologia?

Projektowane i budowane, współczesne domowe magazyny energii pozyskiwane z fotowoltaicznych instalacji wykorzystują różną technologię:

 • elektryczną (nadprzewodnikowe zasobniki, superkondensatory),
 • elektrochemiczną (ogniwa wtórne i przepływowe),
 • mechaniczną (szczytowo-pompowe elektrownie),
 • chemiczną (baterie wodorowe).

  Obecnie najbardziej efektywnym sposobem gromadzenia i przechowywania prądu na potrzeby domu jednorodzinnego z fotowoltaiki jest przydomowy magazyn energii o pojemności i 10 kWh. Cena finalna jest uzależniona od modelu, marki i skomplikowania montażu.

Zalety magazynu energii fotowoltaicznej

Kluczową rolę w ograniczeniu niekorzystnych zjawisk towarzyszących produkcji OZE odgrywają systemy jej gromadzenia. Domowy magazyn prądu energii z fotowoltaiki to urządzenie zapewniające bezpieczeństwo i energetyczną autonomię w okresie dużego zapotrzebowania.

Jeżeli szukasz wysokiej klasy urządzeń, zapraszamy do skorzystania z oferty ENERP. Po przeprowadzeniu audytu energetycznego i analizy potrzeb zaproponujemy najlepszą na rynku cenę na Twój przydomowy magazyn prądu! W ten sposób będziesz ekonomiczny i ekologiczny.

Magazyny energii Warszawa

 

Magazyny enerii oferują innowacyjne rozwiązania w dziedzinie magazynowania energii elektrycznej. Dzięki możliwości uzyskania dofinansowanie do magazynu energii Warszawa, coraz większa liczba osób i firm decyduje się na zakup magazynu energii, co umożliwia efektywne wykorzystanie nadwyżek wyprodukowanej energii, na przykład z instalacji fotowoltaicznej. Magazynowanie energii staje się kluczowym elementem zarówno pod względem ekonomii, jak i ekologii. Właściciele magazynów energii mogą gromadzić energię elektryczną na własne potrzeby lub sprzedawać ją w okresach szczytowego zapotrzebowania, zwiększając tym samym oszczędności i efektywność energetyczną.

Tania energia już dzś!

Dostarczanie najwyższej jakości dla naszych klientów to nasza specjalność

Jesteśmy profesjonalistami, Odnawialne Źródła Energii to obszar naszego zainteresowania. Wiedzę na temat fotowoltaiki powiększamy z każdym dniem.

Nasza praca charakteryzuje się bardzo wysoką jakością i bezpieczeństwem wykonania. Korzystamy z zabezpieczeń najlepszych niemieckich producentów, a to one są podstawą dobrze wykonanej instalacji.

Czy chcesz się przyłączyć do budowania lepszego świata już dziś? Oblicz ile będzie kosztować Twoja instalacja!

pl_PLPolski